Usługi księgowe – rozliczanie dokumentów nie musi sprawiać trudności

usługi księgowe

Usługi księgowe – nie rozliczaj się sam

Współczesne biura rachunkowe świadczące usługi księgowe nie przywiązują już tak istotnej wagi do kontaktu z klientem face to face. Dziś klient potrzebuje wiedzieć co się dzieje z jego finansami i najlepiej to również widzieć.

Wygodna księgowość

Istnieją już dziś systemy gdzie klient nie musi przychodzić i przynosić dokumentów do biura. Wystarczy że je wyśle w postaci skanów albo zdjęć z telefonu bezpośrednio mailem lub też wgra do specjalnego programu obsługującego oprogramowanie księgowe wykorzystywane w biurze rachunkowych. Biuro rachunkowe obsługujące księgowość online wczytuje faktury do swoich systemów za pomocą specjalnych programów obsługujących OCR. Dokumenty te od razu znajdują się w systemie księgowym. W taki sposób jest obsługiwana zarówno pełna księgowość jak i podatkowa księga przychodów rozchodów zaś księgowy musi tylko sprawdzić i ostatecznie je zatwierdzić w systemie.

Księgowość online czyli nowoczesne usługi księgowe

Takie rozwiązanie sprawia, że usługi księgowe stają się łatwiejsze w sensie obsługi oraz skracają czas wprowadzania dokumentów księgowych. Księgowy może obsłużyć znacznie więcej podmiotów. Istnieje też mniejsze ryzyko pomyłek – jak to jest w przypadku ręcznego wprowadzania dokumentów. Takie zautomatyzowanie pracy biur księgowych sprawia, że czas na wykonanie jednej operacji księgowej skraca się nawet sześciokrotnie. Obsługujący firmy księgowy może dodatkowy wolny czas przeznaczyć na obsługą telefoniczną lub mailową obsługiwanych przez siebie podmiotów. Ma to też odbicie w cenie usług biura rachunkowego.

Udogodnienia dla klienta

Jednak nowoczesne rozwiązania dla biura rachunkowego to także udogodnienia dla klienta. Moduły obsługujące dokumenty elektroniczne w postaci skanów mają możliwości udostępniania również klientowi wszelkich analiz działalności z zaksięgowanych dokumentów poprzez tzw pulpity klienta. Pulpit klienta oferuje podliczenie podstawowych parametrów finansowych działalności takich jak:

– przychody i koszty,
– wyliczenie podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług,
– wyliczenie zobowiązań wynikających z list płac w tym ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych.

Niektóre bardziej rozbudowane moduły pokazują też poziom należności i zobowiązań tak jak to wymaga pełna księgowość.