Biuro księgowe – dlaczego nie warto rozliczać się samemu?

biuro księgowe

Biuro księgowe

Prowadząc własną firmę, mamy na głowie mnóstwo obowiązków. Musimy codziennie dbać o to, by do naszej firmy trafiali nowi klienci. Czy warto w takim wypadku odwiedzić biuro księgowe czy też zapłacimy za usługi księgowe krocie? Przecież z czegoś trzeba opłacić ZUS i podatki. Są to zazwyczaj tylko nieliczne koszty w naszej firmie. Chcemy też wyjść na plus, by regularnie móc przelewać sobie wynagrodzenie. W końcu po to zakładaliśmy firmę, by zarabiać w niej więcej, niż na etacie.

Obowiązki wynikające z księgowości

Do licznych obowiązków dochodzą też te, związane z prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Samemu ciężko jest połapać się w gąszczu przepisów. Nie dość, że są bardzo skomplikowane, to jeszcze zmieniają się z dnia na dzień. Parlament wciąż wprowadza nowe regulacje, które mocno utrudniają przedsiębiorcy prowadzenie biznesu. W efekcie spędza on więcej godzin na analizie prawnych zagadnień, niż na kontakcie ze swoimi klientami.

Z tego powodu warto rozejrzeć się za firmą, dla której nawet pełna księgowość to nie problem. W tym celu musimy poszukać takiej firmy w internecie. Usługi takie nie są zbyt drogie, szczególnie jeśli na początku prowadzenia działalności nie wystawiamy dużej ilości faktur, a ograniczamy się do kilku miesięcznie. Cennik biura rachunkowego zazwyczaj zawsze jest dostępny na jego firmowej stronie, a dodatkowo zawsze możemy skontaktować się z daną firmą i poprosić o przygotowanie dla nas szczegółowej oferty. Warto zadbać o to, by naszymi rachunkami zajmowało się za nas biuro rachunkowe. Najlepiej jeśli zapewnia ono księgowość online.

W takim wypadku naszą rolą jest tylko wystawianie faktur, a biuro księgowe zajmie się miesięcznym rozliczaniem podatków, przypomni nam o regularnym opłacaniu składek ZUS, a na koniec roku wypełni i złoży za nas PIT. Istnieje także opcja, że biuro zapewni nam wsparcie prawne. Najczęściej zajmuje się tym radca prawny Malbork, który współpracuje z biurem księowym.  Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Umożliwia bowiem skupienie się na tym, co jest najważniejsze w rozwoju firmy, czyli pozyskiwaniu klientów. Bez zamartwiania się o problemy z fiskusem i żmudnego wypełniania kolejnych skomplikowanych tabelek. Zatrudniając biuro rachunkowe, możemy więc ze spokojnym sumieniem powrócić do naszych codziennych obowiązków.